“Lublin” – cykl zajęć przeprowadzonych metodą projektu w grupie IV

“Lublin z wielu legend słynie…”

Cykl zajęć prowadzonych metodą projektu pt. “Lublin”

Pomysłodawcami tematu naszego projektu były dzieci. Na samym początku stworzyliśmy siatkę wiedzy dotyczącą naszego miasta. Następnie powstała siatka pytań. Przedszkolaki zastanawiały się między innymi, jakie znane osobistości kojarzą się z Lublinem oraz… dlaczego w Lublinie jeżdżą autobusy?

Następnie daliśmy się porwać różnym aktywnościom związanym z naszym malowniczym miastem:

  • Odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej i pomniki związane z Lublinem.
  • Układaliśmy z rozsypanki nazwę naszego miasta.
  • Kolorowaliśmy Koziołka Lubelskiego.
  • Dowiedzieliśmy się z prezentacji multimedialnej, jak kiedyś wyglądało nasze miasto.

Następnie odwiedził nas ekspert: pan Dawid – twórca ludyczny. Odpowiedział na wszystkie nasze pytania, a także zagrał nam na akordeonie utwory kojarzące się z Lublinem. Następnie odgadywaliśmy zagadki muzyczne. Skoczna muzyka poderwała nas do wesołego tańca.

Wydarzeniem kończącym projekt była zabawa detektywistyczna. Otrzymaliśmy tajemniczy list od Koziołka Lubelskiego z zagadkami sprawdzającymi zdobytą podczas wykonywania projektu wiedzę.