Wrześniowe zajęcia z języka angielskiego

Na zajęciach z języka angielskiego dzieci utrwalały nazwy wybranych kolorów. Kształciły umiejętność zadawania pytań oraz odpowiadania na nie. W tym zadaniu pomogła piosenka pt. ,,Red, yellow, green, blue”. Dzieci uczestniczyły w zabawach: m.in. w poszukiwaniu kolorów oraz zapoznały się z sensoryczną torebką.

Przedszkolaki kształtowały również umiejętność zadawania pytań o imię i przedstawiania się: m.in. poprzez zabawy z wykorzystaniem pluszowych pacynek, a także naukę piosenki pt. ,,What’s your name?”.

Dzięki popularnej zabawie paluszkowej pt. ,,The finger family” dzieci poznały nazwy członków rodziny. Podczas zabawy i śpiewania piosenki towarzyszyła nam wesoła rodzina paluszkowych pacynek. Bawiliśmy się się także w odgrywanie dialogów, np: ” Daddy, where are you, here I’m. How do you do?”.
Wraz z nadejściem jesieni w naszym przedszkolu pojawiło się The mystery box, czyli tajemnicze pudełko wypełnione po brzegi jesiennymi słowami. Dzieci były bardzo zaciekawione podczas odkrywania jego zawartości i na dodatek robiły to z zamkniętymi oczami!
Here I’m. How do you do?